O nás

Sportovní klub

Vznik našeho sportovního klubu se datuje k 5.10.2012. Jsme registrovaným členem Českého svazu full-contaktu (ČSFu). Jsme součástí Czech Kickboxing Team a nejprestižnější světové asociace kickboxu WAKO. 

Klub se věnuje kickboxu jak na úrovni sportovní, tak také na úrovni rekreační. Posláním klubu pro děti a mládež je především podpora pohybové aktivity u dětí a mládeže ve věku od 8 let, všeobecný rozvoj jak po stránce fyzické, duševní tak i celkové koordinace pohybu a příprava dětí na bojové sporty či praktickou sebeobranu.

Ve sportovní úrovni klub zajišťuje soutěžní činnost v rámci zapojení do sportovních, tělovýchovných aktivit pořádaných ČSFu jak na území ČR, tak i v zahraničí. Zajišťuje účast na soutěžích, seminářích, soustředění. Nejstarší svěřenci se Kickboxu věnují již od roku 2008.
I přes poměrně krátkou existenci klubu se nám podařilo již získat MISTRY REPUBLIKY, MISTRY EVROPY, medailisty EVROPSKÝCH a SVĚTOVÝCH POHÁRŮ a dokonce mezi námi jsou i medailisti z MISTROVSTVÍ SVĚTA asociace WAKO!  Dále jsme získali spousty medailí z neméně prestižních mezinárodních turnajů SLOVAK OPEN, CZECH OPEN, GERMAN OPEN, AUSTRIAN CLASSICS a národních soutěží jako jsou PRAGUE OPEN, NÁRODNÍCH POHÁRŮ ČECH A MORAVY a mnoha dalších a to hlavně díky osobního vedení tréninků zkušeného a uznávaného trenéra bojových sportů Maria Bortolihokterým se věnuje víc jak 30 let.

 

 

Proč začít s námi

👤  individuální přístup

🖤  univerzální rozvoj sportovce

🕓  víc jak 30 let zkušeností s bojovými sporty

🏆  soutěžní uspěchy  

 

Co je Kickbox - Kickboxing

Kickbox je moderní kontaktní sport (bojové umění), který vznikl na přelomu 60 a 70 let v USA jako universální způsob boje jednotlivých bojových směrů. Kickbox kombinující údery rukou (tak jak je známe např. z boxu) a techniky nohou (tak jak je známe např. z karate). Kickbox lidé provozují buď jako plnokontaktní sport (full-contact) nebo jako způsob zlepšení zdravotního stavu a tělesné i duševní pohody. V případě plnokontaktního sportu mají na sobě bojovníci speciální trenýrky a ochranné vybavení zahrnující: chránič zubů, omotávky rukou (bandáže), boxerské rukavice 10-oz., chránič třísel se suspenzorem, chrániče holení a nártů (tzv. botičky) a nepovinně i helmu (většinou se používá pro bojovníky mladší 16 let). Bojovnice pak navíc ještě mají chránič hrudi, přes který mají sportovní top. V evropské formě kickboxu, kde jsou kopy pod pás povoleny jen ve formě low-kick kickbox, se místo trenýrek mohou používat dlouhé kalhoty. Vedle toho v amatérských zápasech, kde spolu zápasí začínající bojovníci, se soutěží i v mírnějších formách kickboxu – tzv.polokontaktní kickbox, kde je cílem správně provedenou technikou prorazit soupeřův blok, ale kde je limitováno užití fyzické síly. Vybavení pro polokontakt je podobné jako pro full-contact, navíc je tu akorát helma. Bojovníci většinou zápasí v triku, aby se tak odlišili od bojovníků ve full-contact. Polokontaktní kickbox se dále dělí na 3 stylu (lightcontact, kicklight, points fighting). Velmi často dochází k záměně kickboxu za Muay Thai (Thajský box). Tyto dva sporty jsou podobné, ale v thajském boxu jsou povoleny kopy pod pás, stejně jako zásahy koleny a lokty.

Jsme součástí