Aktuality

Rok 2017

Havířovský oddíl kickboxu má za sebou skvělou sezónu, posbíral medaile na ME i MČR

Se ziskem dvou titulů mistrů Evropy se vrátili dva mladí kickboxeři ve věku 12 a 14 let z KickWolf Teamu Havířov z EUROPEAN MARTIAL ARTS CHAMPIONSHIP asociace WKU 2017. Pod vedením trenéra Maria Bortoliho zúročili náročnou celoroční přípravu a ukázali se ve skvělé formě. Klub úspěšně reprezentovali Adam Janek (vítěz do 12 let - 40 kg) a Viktor Žíla (vítěz juniorů - 60kg). Postavení klubu na domácí scéně dokázali zástupci oddílu rovněž na otevřeném mistrovství republiky. Mistry republiky se stali Adam Janek a Viktor Žíla. Juniorským vicemistrem se stal Daniel Tokarčík.

"Úspěšnost sezony vidím i v tom, že k nám přišla spousta nových členů, kteří se rychle začlenili do oddílu. Několik z nich vypadá velmi nadějně," hodnotil trenér Mario Bortoli. "Celý náš oddíl funguje jako jedna velká rodina, kde starší pomáhají mladším a zkušení vedou začátečníky. První lekce mají nováčkové odlehčené, aby se stihli přizpůsobit. Pak se postupně zapojují do celého tréninku, ale vždy podle svých možností. Až se trochu rozkoukají, tak zjistí, že je pro ně výhodné trénovat se zkušenými fightery, protože ti je posouvají vpřed a zároveň mohou být pro ně inspirací, kam to jde s kickboxem dotáhnout."

A trenérův recept na úspěch?

"Domnívám se, že základy našich tréninků jsou podobné jako v jiných kvalitních oddílech bojových sportů. Možná se odlišujeme tím, jak máme nastavené naše priority. Zjednodušeně je to:
a) Nikam nespěcháme. Nepotřebujeme mít každý rok nového mistra ČR. Necháváme každého člena oddílu, aby se sám našel a pro závodění vyspěl jak fyzicky, tak psychicky.
b) Naše tréninky jsou zaměřené na univerzální rozvoj sportovce. Kromě klasických nácviků technik a cvičení ve dvojicích věnujeme čas i rozvoji pohybových dovedností, postřehu, obratnosti. Často i ve formě hry.
c) Respektujeme individualitu každého závodníka. Při přípravě na závody si tak každý z nich buduje svou vlastní cestu k vítězství, která nejlépe odpovídá jeho schopnostem a možnostem."

RADNIČNÍ LISTY. Informační měsíčník pro občany statutárního města Havířova, září 2017, ročník XVII.

ME WKU 2017 - mistři evropy Adam Janek a Viktor Žíla s trenérem Mariem Bortolim

MČR 2017 - mistři republiky Viktor Žíla a Adam Janek a vicemistr republiky Daniel Tokarčík s trenérem Mariem Bortolim

Rok 2016

Havířov má 3 mistry republiky v kickboxu

Oddíl havířovského kickboxu - Kick Wolf Team - dosahuje v posledních třech letech nadprůměrných sportovních výsledků na domácích i mezinárodně obsazených soutěžích. Medailová úspěšnost havířovských borců přesahuje 75%. Neustále se zvyšující úspěšnost potvrzuje i letošní sezóna, kde oddíl, přes významné oslabení v počtu nasazených závodníků, dosáhl vynikajících výsledků. V květnu v prestižní mezinárodně obsazené soutěži v kicboxu Prag Open 2016 přivezl Adam Janek, který nastoupil ve dvou kategoriích a dvou disciplínách, 1 zlatou, 1 stříbrnou a 1 bronzovou medaili, jeho oddílový kolega Viktor Žíla vyhrál svou kategorii a přivezl zlatou medaili. V červnu čtyři havířovští kickboxeři nastoupili na otevřeném Mistrovství ČR v kickboxu a z náročných soubojů si Adam Janek, Bára Baloghová a Viktor Žíla přivezli zlaté medaile.

"Tyto výborné výsledky jsou pro nás potvrzením, že jdeme správným směrem," komentoval kouč oddílu Mario Bortoli. "Pro nás není hlavním cílem získat během roku co nejvyšší počet medailí. Soustředíme se na dlouhodobý rozvoj našich fighterů. Pro nás je nejdůležitější spokojený cvičenec, tedy to, že se těší na tréninky a na jejich konci cítí radost ze svých výsledků. Účast na závodech je dobrovolná a jezdíme na ně proto, abychom zjistili, zda dokážeme udržet krok s tuzemskou a zahraniční konkurencí. Takže můžu říct, že se neženeme za úspěchy, ale úspěchy se ženou za námi."

Kickbox je náročný sport, fighter musí mít rychlost, sílu, výbušnost a také velkou vytrvalost. Proto jsou tréninky Kick Wolf Teamu velmi pestré a vždy tvoří mix kondičních cviků, gymnastiky, posilování a samozřejmě také nácvik technik kopů a úderů a jejich vzájemných kombinací. Členové oddílu jsou díky tomu univerzálními sportovci.

"Tento sport je vhodný pro kluky i děvčata. Ideální věk, kdy začít, je kolem 10 let, ale máme v oddílu i sedmileté děti. Začít je možné i v 15 a není nutné mít nějaké zvláštní nadání či zkušenosti z jiných bojových sportů, chce to jen odhodlání na sobě intenzivně pracovat," doplnil trenér Bortoli.

RADNIČNÍ LISTY. Informační měsíčník pro občany statutárního města Havířova, září 2016, ročník XVI.

MČR 2016 - mistři republiky Adam Janek, Viktor Žíla a Barbora Baloghová

Rok 2015

Mladí havířovští kickboxeři ovládli Prague Open

S deseti medailemi se vrátilo pět mladých kickboxerů ve věku 10-16 let z Kick Wolf Team Havířov z kvalitně obsazeného mezinárodního turnaje Prague Open 2015. Pod vedením trenéra Maria Bortoliho zúročili náročnou a tvrdou celoroční přípravu a ukázali se ve skvělé formě. Na turnaji každý z reprezentantů havířovského klubu ovládl svoji váhovou a věkovou kategorii a celkově naši borci získali šest zlatých, tři stříbrné a jednu bronzovou medaili!

Klub reprezentovali Adam Janek (vítěz kategorií LC a PF-32kg), Michaela Capoušková (vítězka kategorie KL-46 kg, druhá v LC-42kg, Viktor Žíla (vítěz LC+47 kg, druhý LC-47 kg a PF-47kg, Josef Šporcl (vítěz kategorie LC -69 kg, třetí KL-69kg) a Jan Opálenský (vítěz kategorie LC-63kg). Mezi letošní úspěchy také patří tři bronzové medaile získané na únorovém Slovak Open konaném v Bánské Bystrici. Velká gratulace všem oceněným sportovcům za vzornou reprezentaci klubu i města.

RADNIČNÍ LISTY. Informační měsíčník pro občany statutárního města Havířova, květen 2015, ročník XV.

Rok 2014

Kickboxeři bodují aneb mezi vlky

Po celoroční důkladné a náročné přípravě naši mladí kickboxeři pod vedením trenéra p. Maria Bortoliho ukázali skvělou formu a dosáhli výborných výsledků. Završením sezóny byl kvalitně obsazený mezinárodní turnaj Czech Open (378 účastníků z 10 zemí) a hlavně mistrovství republiky, odkud si naši borci odvezli i kovy nejvyšší.

Mistry republiky se stali ve svých kategoriích Adam Janek, Klára Janková a Viktor Žíla v double teamech. Vicemistra republiky vybojoval Jan Opálenský. Havířovští vlci ukořistili 3x třetí místo, 2x druhé místo a jedno prvenství z Czech Open 2013 a 4x bronz, 4x stříbro a 3x zlato z mistrovství republiky. Velká gratulace všem oceněným sportovcům za vzornou reprezentaci klubu i svého města.

RADNIČNÍ LISTY. Informační měsíčník pro občany statutárního města Havířova, leden 2014, ročník XIV.