Aktuality

2023

Havířovští kickboxeři pokračují v medailové krasojízdě, ovládli další světový pohár

Dva mladí havířovští kickboxeři z SK Kick Wolf Team po nedávných úspěších z Evropského poháru v Chorvatsku a Světového poháru v Rakousku opět předvedli skvělou formu a bojovnost a na Světovém poháru Hungarian Kickboxing World Cup v Budapešti vybojovali tři zlaté medaile!

Na turnaji, který probíhal od 15.-18.6.2023, bylo registrováno 2024 závodníků z 43 zemí a diváci tak mohli vidět téměř 3000 zápasů.

Adam Janek zažil neskutečný maraton, který ještě na takovém turnaji nezažil. Přebíhal z jednoho zápasiště (disciplíny) na druhé. Adam to však zvládl na jedničku, v obou disciplínách nenašel přemožitele a vybojoval dvě zlaté medaile. Patřil již tradičně k nejúspěšnějším medailistům České kickboxerské reprezentace ČSFu a upevnil si v obou disciplínách pozici světových jedniček rankingu WAKO.

Tobias Swaczyna vybojoval jednu zlatou medaili. V první disciplíně porazil všechny soupeře s přehledem, i v druhé měl našlápnuto na vítězství, ale byl bohužel v druhém kole diskvalifikován.

Byl to poslední turnaj před nadcházejícím vrcholem sezony, ME WAKO v Turecku, která oba čeká na přelomu srpna a září. Pokud kluci navážou na výkony, kterými se prezentují, máme se hodně na co těšit.

KARVINSKÝ A HAVÍŘOVSKÝ DENÍK; Srpen 2023

HUNGARIAN WORLD CUP 2023 - vítězové světového poháru Adam Janek a Tobias Swaczyna


Po evropském poháru ovládli havířovští kickboxeři i pohár světový

Dva mladí havířovští kickboxeři z SK Kick Wolf Team se po nedávném úspěchu na Evropském poháru v Chorvatsku ukázali opět sílu a bojovnost a na Světovém poháru Austrian Classics v Rakouském Innsbrucku vybojovali tři zlaté medaile!

Na tomto turnaji, který probíhal od 17.-19.3.2023, bylo zaregistrováno 1337 závodníků z 34 zemí a diváci mohli vidět 2214 zápasů.

Adam Janek vybojoval dvě zlaté medaile, oba semifinálové zápasy ukončil před časovým limitem a potvrdil TOP bojovníka světové asociace WAKO.

Tobias Swaczyna vybojoval jednu zlatou medaili stejně jako na Evropském poháru. Na posledních turnajích se Tobias ukazuje ve skvělé formě. Vypadá to, že v Havířově nám roste další skvělý bojovník a světová špička s ním už musí počítat!

Adam Janek byl za své loňské úspěchy dne 2.3.2023 v Domě kultury Poklad v Ostravě na slavnostním galavečeru u příležitosti oceňování sportovců Moravskoslezského kraje za rok 2022 oceněn v kategorii Mládež do 19. let.

Velké poděkování patří trenérovi Mariovi Bortolimu za přípravu a podporovatelům Statutárnímu městu Havířov a firmě Cleanliness&Safety.

KARVINSKÝ A HAVÍŘOVSKÝ DENÍK; Květen 2023

AUSTRIAN CLASSICS WORLD CUP (INNSBRUCK) 2023 - zlatí medailisti Adam Janek a Tobias Swaczyna


Havířovští kickboxeři ovládli Evropský pohár v Chorvatsku!

Dva mladí havířovští kickboxeři z SK Kick Wolf Team na svém prvním letošním výjezdu na Karlovac Open 2023 zaváleli a dovezli celkem tři poháry za první místa ve svých kategoriích.

Adam Janek vybojoval ve dvou disciplínách dva poháry a potvrdil, že opravdu patří mezi TOP 5 bojovníků světového rankingu WAKO!
Tobias Swaczyna vybojoval pohár jeden. U Tobiase to byla vůbec první zahraniční premiéra a ve světové konkurenci se uvedl skvělými výkony.

Evropského poháru se od 10.-12.2.2023 zúčastnilo celkem 32 zemí se 1422 bojovníky.

Aby se naši mladí sportovci udrželi na tak vysoké světové úrovni, musí objíždět reprezentační soustředění, tuzemské, a hlavně zahraniční turnaje, kde mají možnost porovnat své bojové umění se světovou špičkou. Budou to mít obrovsky těžké. I letos, stejně jako loni, se totiž Národní sportovní agentura rozhodla nepodporovat reprezentaci ČR a celý svaz kickboxu. Proto v této nelehké době, kdy každý musí individuálně shánět finanční prostředky na soustředění a veškeré výdaje na výjezdy, včetně ME a MS, si vážíme finanční podpory Statutárního města Havířova, který jim tuto nelehkou cestu hodně usnadní.

KARVINSKÝ A HAVÍŘOVSKÝ DENÍK; Duben 2023

EVROPSKÝ POHÁR KARLOVAC OPEN (CHORVATSKO) 2023 - zlatí medailisti Tobias Swaczyna a Adam JanekRok 2022

Úspěšný havířovský kickboxer Adam Janek na návštěvě u primátora

Primátor města Havířova Josef Bělica a náměstek pro sport Daniel Vachtarčík přivítali v pondělí 7. listopadu 2022 na magistrátu úspěšného juniorského kickboxera Adama Janka a jeho trenéra Mária Bortoliho. Svěřenec havířovského kickboxu Kick Wolf Team, člen reprezentace ČR, na mistrovství světa juniorů asociace WAKO vybojoval bronzovou medaili.

Všechny přítomné spojovala láska ke sportu a touha po úspěchu, a tak si pánové se zájmem vyslechli cestu za Adamovým úspěchem a plány do budoucna mladého sportovce.

„Ke skvělému umístění gratulujeme jak mladému kickboxerovi, tak jeho trenérovi. Adam je ohromným talentem a věříme v jeho úspěšnou sportovní budoucnost. Teď už jenom zbývá, aby mu sloužilo zdraví, nechyběla odvaha, dostatek sil a motivace pro další úspěchy ve sportovní kariéře. Děkujme za skvělou reprezentaci Havířova, a také do budoucna má statutární město Havířov v plánu finančně podporovat naše sportovní spolky a talentované sportovce,“ shodli se primátor s náměstkem.

Pro Adama Janka byla tato sportovní sezóna mimořádně úspěšná. Ze světového poháru přivezl zlato, z evropského poháru stříbro a bronz a z mistrovství republiky dva tituly mistra. Mistrovství světa juniorů hostilo na konci září italské letovisko Jesolo Lido a na tento turnaj se sjelo 2000 bojovníků z 63 států. Pro český juniorský tým to byla nejúspěšnější výprava v historii. Výprava čítající 16 bojovníků získala celkem 6 zlatých, 1 stříbrnou a 6 bronzových medailí a Češi se umístili na 17. místě z 63 zemí.

KARVINSKÝ A HAVÍŘOVSKÝ DENÍK; Prosinec 2022


MISTROVSTVÍ SVĚTA JUNIORŮ A KADETŮ 2022 (Jesolo Lido)- Adam Janek - bronzový medailista

Havířovský kickbox zaválel, přivezl zlato ze Světového poháru

Skvělého úspěchu dosáhl klub kickboxu SK Kick Wolf Team Havířov na začátku června ve světové konkurenci. Adam Janek, člen české reprezentace, vybojoval zlatou medaili na prestižním turnaji mezinárodní organizace WAKO, Světovém poháru Hungarian Kickboxing World Cup, kterého se zúčastnilo 1760 závodníků z 39 zemí. Národní výběr byl velice úspěšný, vybojoval celkem 33 medailí, z toho 13 zlatých.

Dále se svěřenci havířovského oddílu 6. května zúčastnili v Lovosicích 3. kola Národního poháru a ACR Ligy K-1. Adam Janek tam vybojoval dvě první místa v juniorech do 74 kg, Tobias Swaczyna první a druhé místo ve starších žácích do 57 kg a Dominik Majerčík dvě třetí místa v juniorech do 57 kg. Adam Janek byl úspěšný i mezi provazy, kde na ACR lize v K-1 juniorů do 75 kg vyhrál svoji premiéru v ringu s přehledem 3:0 na body. Byla to nejen Adamova, ale i klubová premiéra v plno kontaktní disciplíně.

Za své úspěchy v loňském roce byli Adam Janek a Tobias Swaczyna zaslouženě oceněni titulem Sportovec roku v rámci udílení ocenění osobností za rok 2021 Statutárního města Havířova.

KARVINSKÝ A HAVÍŘOVSKÝ DENÍK; 2. června 2022

HUNGARIAN WORLD CUP 2022 - Adam Janek - vítěz světového poháruRok 2021

Úspěch havířovských kickboxerů! Přivezli medaile z republiky i Světového poháru

Velkého úspěchu dosáhl klub i ve světové konkurenci. Klub vyslal koncem září juniory Adama Janka a Adama Nedělu na Světový pohár WAKO Hungarian Kickboxing World Cup 2021 konaném v Budapešti, kde mezi téměř 1700 závodníky ze 45 zemí Adam Janek vybojoval v tatami disciplínách (kicklight a lighcontakt) do 74 kg stříbrnou a bronzovou medaili!

Těchto skvělých úspěchů bylo dosaženo hlavně tím, že kluci i přes ztížené sportovní podmínky ovlivněné pandemií nezaháleli a za dodržování všech vládních nařízení trénovali ve svých domovech, sklepech, garážích a hlavně venku, pokud to tedy počasí vůbec dovolovalo. Za to jim patří velké uznání a poklona.

KARVINSKÝ A HAVÍŘOVSKÝ DENÍK; 9/2021

HUNGARIAN WORLD CUP 2021 - stříbrný a bronzový Adam Janek s trenérem Mariem BortolimRok 2020

Obrovského úspěchu dosáhli na letošním MČR v kickboxu i na největším turnaji v kickboxu na světě, Světovém poháru Irish Open, členové klubu SK Kick Wolf Team Havířov.

Havířovští kickboxeři pod vedením trenéra Maria Bortoliho se mezi 63 kluby na letošním mistrovství republiky v Teplicích zařadili mezi jedny z nejúspěšnějších oddílů na tatami. Obsadili páté místo.

To ještě není to nejdůležitější. Šest fighterů vybojovalo celkem pět titulů mistrů republiky, dvě vicemistrovské pozice a jedno třetí místo!

Mistry republiky se stali žáci Tobias Swaczyna (LC do 47 kg), Dominik Majerčík (LC do 42 kg), Adam Janek (LC nad 69 kg) a Adam Neděla (KL nad 69 kg), a rovněž junior Viktor Žíla (KL do 74 kg).

Uvedené výsledky nejsou náhodné, nýbrž jsou zúročením celoroční náročné přípravy. „Naším krédem je, že nikam nespěcháme. Nepotřebujeme mít každý rok nového mistra republiky. Prioritní je pro nás vývoj každého závodníka. Necháváme na každém, aby se v našem sportu našel a pro závodění vyspěl fyzicky i psychicky,“ přibližuje předseda klubu Radim Janek.

V klubu se zaměřují na tréninky pro univerzální rozvoj sportovce. „Kromě klasických nácviků technik a sparingů věnujeme čas i rozvoji pohybových dovedností, postřehu, obratnosti. Často i ve formě hry,“ vysvětluje dále Janek.

Protože v klubu respektují individualitu každého závodníka, to znamená, že každý si trpělivě buduje svou vlastní cestu k vítězství, která nejlépe odpovídá jeho schopnostem a možnostem, přináší jim to i takové úspěchy, jakých dosáhli na jaře Adam Janek a Viktor Žíla.

Oba se zúčastnili Irish Open v irském Dublinu, což je jeden z podniků světového poháru WAKO. „Bývá považován za největší a nejprestižnější turnaj v kickboxu,“ upozornil Radim Janek.

Oba chlapci se ve světové konkurenci neztratili a na sledované události vybojovali dvě bronzové medaile! „Kluci měli našlápnuto i ke startu na ME a MS, ale situace kolem koronaviru zastavila veškeré světové turnaje v kickboxu,“ zalitoval předseda havířovského kickboxu a upozornil, že klub pořádá celoroční nábory nových závodníků.

Závěrem chci poděkovat i Statutárnímu městu Havířov za jeho finanční podporu, bez které by klub neměl odpovídající podmínky pro trénink a rozvoj sportovců, a určitě ani ne takové výsledky,“ upozornil Janek.

KARVINSKÝ A HAVÍŘOVSKÝ DENÍK; úterý 29. září 2020 - číslo 227

 

MČR 2020 - 6 zápasníků získalo 5 mistrovských titulů


IRISH OPEN WORLD CUP 2020 - bronzoví medailisti Viktor Žíla a Adam JanekRok 2018

Oddíl kickboxu má za sebou již tradičně skvělou sezónu, za rok 2018 získal další tituly mistrů republiky a dovezl stříbro ze Světového poháru!

Jak úspěšná byla loňská sezóna v oddílu SK Kick Wolf Team, jsme se zeptali hlavního trenéra pana Maria Bortoliho.

Vcelku úspěšná. Z kraje roku byli za své úspěchy a reprezentaci města oceněni 13letý Adam Janek a 15letý Viktor Žíla jako nejlepší sportovci roku 2017 v kategoriích žáků a juniorů. Viktor Žíla byl oceněn i jako nejlepší juniorský sportovec MS kraje za rok 2017.

Na MČR Adam Janek (-47 kg) a Viktor Žíla (-69 kg) získali další tituly mistrů republiky. Třetí místo vybojoval 9letý Tobias Swaczyna (-37 kg). Velkého úspěchu jsme dosáhli i ve světové konkurenci, kde v kategorii juniorů do 63 kg na jednom z nejprestižnějších a nejtěžších světových turnajů v kickboxu vůbec, na loňském světovém poháru WAKO v Maďarsku získal Viktor Žíla stříbrnou medaili!

Cíle pro letošní rok?

Hlavně umožnit dalším nadějným svěřencům se zúčastňovat nejrůznějších turnajů, kde si mohou zkušenosti porovnat s konkurencí.

Našimi prioritami stále zůstává:

  • Nikam nespěchat! Nepotřebujeme mít každý rok nového mistra ČR. Necháváme každého svěřence, aby se sám našel a pro závodění vyspěl fyzicky i psychicky.
  • Zaměřovat tréninky na univerzální rozvoj sportovce. Kromě klasických nácviků technik a sparingů věnujeme čas i rozvoji pohybových dovedností, postřehu, obratnosti. Často i ve formě hry.
  • Respektovat individualitu každého závodníka. Každý si buduje svou vlastní cestu k vítězství, která nejlépe odpovídá jeho schopnostem a možnostem.

Na závěr chci poděkovat městu Havířov za jejich finanční podporu, bez které bychom neměli odpovídající podmínky pro trénink a sportovní rozvoj svěřenců. Za to jim patří velké díky!

 Rok 2017

Havířovský oddíl kickboxu má za sebou skvělou sezónu, posbíral medaile na ME i MČR

Se ziskem dvou titulů mistrů Evropy se vrátili dva mladí kickboxeři ve věku 12 a 14 let z KickWolf Teamu Havířov z EUROPEAN MARTIAL ARTS CHAMPIONSHIP asociace WKU 2017. Pod vedením trenéra Maria Bortoliho zúročili náročnou celoroční přípravu a ukázali se ve skvělé formě. Klub úspěšně reprezentovali Adam Janek (vítěz do 12 let - 40 kg) a Viktor Žíla (vítěz juniorů - 60kg). Postavení klubu na domácí scéně dokázali zástupci oddílu rovněž na otevřeném mistrovství republiky. Mistry republiky se stali Adam Janek a Viktor Žíla. Juniorským vicemistrem se stal Daniel Tokarčík.

"Úspěšnost sezony vidím i v tom, že k nám přišla spousta nových členů, kteří se rychle začlenili do oddílu. Několik z nich vypadá velmi nadějně," hodnotil trenér Mario Bortoli. "Celý náš oddíl funguje jako jedna velká rodina, kde starší pomáhají mladším a zkušení vedou začátečníky. První lekce mají nováčkové odlehčené, aby se stihli přizpůsobit. Pak se postupně zapojují do celého tréninku, ale vždy podle svých možností. Až se trochu rozkoukají, tak zjistí, že je pro ně výhodné trénovat se zkušenými fightery, protože ti je posouvají vpřed a zároveň mohou být pro ně inspirací, kam to jde s kickboxem dotáhnout."

A trenérův recept na úspěch?

"Domnívám se, že základy našich tréninků jsou podobné jako v jiných kvalitních oddílech bojových sportů. Možná se odlišujeme tím, jak máme nastavené naše priority. Zjednodušeně je to:
a) Nikam nespěcháme. Nepotřebujeme mít každý rok nového mistra ČR. Necháváme každého člena oddílu, aby se sám našel a pro závodění vyspěl jak fyzicky, tak psychicky.
b) Naše tréninky jsou zaměřené na univerzální rozvoj sportovce. Kromě klasických nácviků technik a cvičení ve dvojicích věnujeme čas i rozvoji pohybových dovedností, postřehu, obratnosti. Často i ve formě hry.
c) Respektujeme individualitu každého závodníka. Při přípravě na závody si tak každý z nich buduje svou vlastní cestu k vítězství, která nejlépe odpovídá jeho schopnostem a možnostem."

RADNIČNÍ LISTY. Informační měsíčník pro občany statutárního města Havířova, září 2017, ročník XVII.

ME WKU 2017 - mistři evropy Adam Janek a Viktor Žíla s trenérem Mariem Bortolim


MČR 2017 - mistři republiky Viktor Žíla a Adam Janek a vicemistr republiky Daniel Tokarčík s trenérem Mariem BortolimRok 2016

Havířov má 3 mistry republiky v kickboxu

Oddíl havířovského kickboxu - Kick Wolf Team - dosahuje v posledních třech letech nadprůměrných sportovních výsledků na domácích i mezinárodně obsazených soutěžích. Medailová úspěšnost havířovských borců přesahuje 75%. Neustále se zvyšující úspěšnost potvrzuje i letošní sezóna, kde oddíl, přes významné oslabení v počtu nasazených závodníků, dosáhl vynikajících výsledků. V květnu v prestižní mezinárodně obsazené soutěži v kicboxu Prag Open 2016 přivezl Adam Janek, který nastoupil ve dvou kategoriích a dvou disciplínách, 1 zlatou, 1 stříbrnou a 1 bronzovou medaili, jeho oddílový kolega Viktor Žíla vyhrál svou kategorii a přivezl zlatou medaili. V červnu čtyři havířovští kickboxeři nastoupili na otevřeném Mistrovství ČR v kickboxu a z náročných soubojů si Adam Janek, Bára Baloghová a Viktor Žíla přivezli zlaté medaile.

"Tyto výborné výsledky jsou pro nás potvrzením, že jdeme správným směrem," komentoval kouč oddílu Mario Bortoli. "Pro nás není hlavním cílem získat během roku co nejvyšší počet medailí. Soustředíme se na dlouhodobý rozvoj našich fighterů. Pro nás je nejdůležitější spokojený cvičenec, tedy to, že se těší na tréninky a na jejich konci cítí radost ze svých výsledků. Účast na závodech je dobrovolná a jezdíme na ně proto, abychom zjistili, zda dokážeme udržet krok s tuzemskou a zahraniční konkurencí. Takže můžu říct, že se neženeme za úspěchy, ale úspěchy se ženou za námi."

Kickbox je náročný sport, fighter musí mít rychlost, sílu, výbušnost a také velkou vytrvalost. Proto jsou tréninky Kick Wolf Teamu velmi pestré a vždy tvoří mix kondičních cviků, gymnastiky, posilování a samozřejmě také nácvik technik kopů a úderů a jejich vzájemných kombinací. Členové oddílu jsou díky tomu univerzálními sportovci.

"Tento sport je vhodný pro kluky i děvčata. Ideální věk, kdy začít, je kolem 10 let, ale máme v oddílu i sedmileté děti. Začít je možné i v 15 a není nutné mít nějaké zvláštní nadání či zkušenosti z jiných bojových sportů, chce to jen odhodlání na sobě intenzivně pracovat," doplnil trenér Bortoli.

RADNIČNÍ LISTY. Informační měsíčník pro občany statutárního města Havířova, září 2016, ročník XVI.

MČR 2016 - mistři republiky Adam Janek, Viktor Žíla a Barbora BaloghováRok 2015

Mladí havířovští kickboxeři ovládli Prague Open

S deseti medailemi se vrátilo pět mladých kickboxerů ve věku 10-16 let z Kick Wolf Team Havířov z kvalitně obsazeného mezinárodního turnaje Prague Open 2015. Pod vedením trenéra Maria Bortoliho zúročili náročnou a tvrdou celoroční přípravu a ukázali se ve skvělé formě. Na turnaji každý z reprezentantů havířovského klubu ovládl svoji váhovou a věkovou kategorii a celkově naši borci získali šest zlatých, tři stříbrné a jednu bronzovou medaili!

Klub reprezentovali Adam Janek (vítěz kategorií LC a PF-32kg), Michaela Capoušková (vítězka kategorie KL-46 kg, druhá v LC-42kg, Viktor Žíla (vítěz LC+47 kg, druhý LC-47 kg a PF-47kg, Josef Šporcl (vítěz kategorie LC -69 kg, třetí KL-69kg) a Jan Opálenský (vítěz kategorie LC-63kg). Mezi letošní úspěchy také patří tři bronzové medaile získané na únorovém Slovak Open konaném v Bánské Bystrici. Velká gratulace všem oceněným sportovcům za vzornou reprezentaci klubu i města.

RADNIČNÍ LISTY. Informační měsíčník pro občany statutárního města Havířova, květen 2015, ročník XV.Rok 2014

Kickboxeři bodují aneb mezi vlky

Po celoroční důkladné a náročné přípravě naši mladí kickboxeři pod vedením trenéra p. Maria Bortoliho ukázali skvělou formu a dosáhli výborných výsledků. Završením sezóny byl kvalitně obsazený mezinárodní turnaj Czech Open (378 účastníků z 10 zemí) a hlavně mistrovství republiky, odkud si naši borci odvezli i kovy nejvyšší.

Mistry republiky se stali ve svých kategoriích Adam Janek, Klára Janková a Viktor Žíla v double teamech. Vicemistra republiky vybojoval Jan Opálenský. Havířovští vlci ukořistili 3x třetí místo, 2x druhé místo a jedno prvenství z Czech Open 2013 a 4x bronz, 4x stříbro a 3x zlato z mistrovství republiky. Velká gratulace všem oceněným sportovcům za vzornou reprezentaci klubu i svého města.

RADNIČNÍ LISTY. Informační měsíčník pro občany statutárního města Havířova, leden 2014, ročník XIV.