Často kladené dotazy

🗩   Kdy probíhá nábor nových svěřenců do oddílu?

Nábor nových svěřenců probíhá neustále. Můžete začít kdykoli. V časech tréninků (pondělí, středa) je možné navštívit trénink a podívat se jak samotný trénink probíhá. Více informací lze získat přímo na tréninku, případně kontaktovat někoho z činovníků klubu, jejichž kontakty najdete v sekci KONTAKTY.

 

 

🗩  V kolika letech je vhodné začínat s kickboxem (v podstatě s jakýmkoliv bojovým sportem)?

Tento sport je vhodný pro kluky i děvčata. Ideální věk je kolem 10 let, ale máme v oddílu i 7- leté děti. Začít je možné i v 15 a není nutné mít nějaké zvláštní nadání či zkušenosti z jiných bojových sportů, chce to jen odhodlání na sobě intenzivně pracovat. Pro děti mladší 6-ti let je vhodnější začít s všeobecnou pohybovou přípravou například ve formě her, než s jakýmkoliv bojovým sportem.

 

🗩  Kickbox je asi náročný sport, jak vypadají vaše tréninky?

Kickbox je určitě náročný, fighter musí mít rychlost, sílu, výbušnost a také velkou vytrvalost. Proto jsou naše tréninky velmi pestré a vždy tvoří mix kondičních cviků, gymnastiky, posilování a samozřejmě také nácvik technik (kopů a úderů) a jejich vzájemných kombinací. Členové našeho oddílu jsou díky tomu univerzálními sportovci. Hlavně se soustředíme se na dlouhodobý rozvoj našich svěřenců. Pro nás je nejdůležitější spokojený fighter, tedy to že se těší na tréninky a na jejich konci cítí radost ze svých výsledků. Účast na závodech je dobrovolná a jezdíme na ně proto, abychom zjistili, zda dokážeme udržet krok s tuzemskou a zahraniční konkurencí.

 

🗩   Jak dlouho trvá každý trénink?

Tréninkové jednotky trvají v pondělí a středu 90 minut, v úterý (kondiční cvičení) 60 minut.

 

🗩  Kdo ve vašem sportovním klubu vede tréninky?

Všechny tréninky probíhají pod osobním vedením zkušeného a uznávaného trenéra bojových sportů Maria Bortoliho, kterým se věnuje víc jak 25 let.

 

🗩  Dochází během tréninků ke zraněním?

Ke zraněním dochází opravdu zcela výjimečně. Jde sice o kontaktní bojový sport, ale během nácviků různých bojových technik používají fighteři ke své a ochraně protivníka různé ochranné prostředky. Mezi ně patří helma, chránič chrupu, prsní chránič pro ženy a dívky, boxerské rukavice, suspenzor, chránič holení a chránič nártů – tzv. botičky. Při zápasech jsou fighteři chráněni lépe než jsou například chráněni při svých trénincích karatisté.

 

🗩  Mohu si nejprve trénink vyzkoušet, než se rozhodnu, jestli budu v trénincích pokračovat?

Ano. První tréninková hodina je zdarma. Pokud se rozhodnete dále pokračovat, stanete se členem klubu a můžete si zvolit jednu ze dvou variant platby: jednotlivý vstup nebo měsíční (případně tříměsíční) členský příspěvek.

Cena tréninků:

Jednotlivý vstup

  • 125,- Kč na jednu tréninkovou jednotku. Nutno si předplatit minimálně 4 vstupy (500,- Kč). Platnost vstupů je 2 měsíce od zaplacení  

Měsíční členský příspěvek

  • 800,- Kč na měsíc (1 400,- Kč sourozenecká sleva!)
  • 2 200,- Kč na tři měsíce (sleva 200,- Kč)

Trénink až 3x týdně (pondělí, úterý, středa). Úterý pro pokročilé starší 15 let po dohodě s trenérem (kruhový trénink, posilovna)

PLATBY je možno zasílat i na bankovní účet Poštovní spořitelny: 256939847/0300 (VZOR: příjmení cvičence a měsíc, na který je platba určena).

 

🗩  Co si s sebou vzít na první trénink?

Sportovní oblečení bez sportovní obuvi. Tréninky probíhají naboso na tatami. V chladných ročních obdobích doporučujeme mikinu. Důležité je však s sebou vždy mít dostatek tekutin!

 

🗩  Dostanu na tréninku k zapůjčení boxerské rukavice?

Ano. Ze začátku se dají boxerské rukavice (boxerky), případně ochranná helma na tréninku zapůjčit. Pokud se ale rozhodnu v trénincích pokračovat, je vhodné si boxerky, helmu a ostatní ochranné pomůcky pořídit vlastní. Je to hlavně kvůli Vaší ochrany, ochrany ostatních cvičenců i z hygiénických důvodů.

 

🗩  Je tento bojový sport finančně náročný?

Není. V začátcích postačí jen to, co by jste si s sebou vzali do klasické tělocvičny. Postupem času, kdy se budete více zapojovat do různých nácviků technik tohoto bojového sportu, bude nutné pořídit  si již dříve zmiňované ochranné prostředky. Ty se ale dají pořídit od 1500,- Kč a vydrží na několik let.